Konfirmationsplan 2019

 

Her finder du en oversigt, hvor du kan se, hvornår du skal konfirmeres.

Du finder mange flere praktiske oplysninger vedr. konfirmatonen HER.
Hvis der er spørgsmål til listerne kan du kontakte præstesekretær Lena Bentsen på kontor@nrbjertkirke.dk

 

Fredag den 17. maj kl. 09.30 ved sognepræst Katrine Papsø Andersen

A klasse Caroline Trillingsgaard Bramsen

A klasse Cille Christensen

A klasse Hannah Frølund Elkjær

A klasse Kasper Veidiksen

A klasse Mikkel Hammer Svankjær

B klasse Amanda Katrine Ingerslev Sørensen

B klasse Asger Hegnby Møller-Iversen

B klasse Christoffer Friis Kongsbak

B klasse Johannes Samuel Jonasen

B klasse Katja Sørsdal

B klasse Sarah Mai Villumsen

C klasse Daniel Thor Villumsen

C klasse Julie Kamille Dybbro Nielsen 

C klasse Nichlas Nordlund Hansen

D klasse Rasmus Ebdrup Hansen

E klasse Caroline Garner Sixhøi

E klasse Magnus Nørgaard Kronow

E klasse Sille Egsgaard Thomsen

 

Fredag den 17. maj kl. 11.15 ved sognepræst Katrine Papsø Andersen

A klasse Christian Petersen

A klasse Hugo Bitsch Dalby

A klasse Ida Kjul Helge

B klasse Anders Holst Hørstedt Madsen

B klasse Emma Tröster

B klasse Jeanette Sørensen

B klasse Karen Gry Jordy

B klasse Louise Paulin Bredsten

B klasse Simon Bonde Jensen

C klasse Alberte Cathrine Feldstedt

C klasse Amalie Kring Rixen

C klasse Julie Wind Malling 

C klasse Mads Kniep Jørgensen

C klasse Markus Lindkold Friis

C klasse Mie Bjørnskov Mikkelsen

C klasse Nicolai Sparrevohn

D klasse Emma Andersen

D klasse Isabella Grønlykke Lindquist

D klasse Jonas Ryttov Pedersen

D klasse Leah Thrane Jacobsen

E klasse Anne Pabst Hansen

E klasse Emil Duwe Andersen

E klasse Luna Pjengaard Carstensen

E klasse Victoria Kovaltsenko Madsen

Munkevænget Oscar Foss Kragh

Kolding Friskole Thea Toft Larsen

 

Lørdag den 18. maj kl. 09.30 ved sognepræst Thomas H Poulsen

A klasse Ida Heiberg

A klasse Nicholas Sean Ammentorp

A klasse Sofie Dydensborg

B klasse Isak Máni Hjaltason

B klasse Mathias Clausen

C klasse Oliver Storm Winther

C klasse Zacharias Kloster

D klasse Oliver Lind Grave

E klasse Christoffer Borup Fuhrmann Brinck

E klasse Frederik Thyrrestrup Buus

E klasse Magnus Sander Ottosen

 

Lørdag den 18. maj kl. 11.15 ved sognepræst Thomas H Poulsen

A klasse Nicoline Sigersted Bach Rolaj

B klasse Anna-Olivia AndkjærChristensen 

B klasse Magitta Sørensen

B klasse Megan Møller

C klasse Freya Philipa Jendresen Bryndorf

C klasse Karoline Nordmand Nydahl

C klasse Marie Sauvr

D klasse Andy Nyholm Riis

D klasse Beate Blands Kragh

D klasse Louise Bak-Jensen

D klasse Lykke Langkjær Michelsen

D klasse Mie Juhl

D klasse Oliver Skovbjerg Jensen

E klasse Alexander Rottbøll Lauridsen Clausen

E klasse Gustav Faarkrog Götzsche

E klasse Lasse Jakob Hvass Hansen

E klasse Mads Borg Jacobsen

E klasse Malthe Skov Nielsen

E klasse Villads Hagen Juhl

                   Nikita Helena Rod Stienenbos

 

Søndag den 19. maj kl. 10.30 ved sognepræst Christine Alexandersson

A klasse Connor Rathcke Langford

A klasse Cæcilie Wandt Kynde

A klasse Josephine Junk

A klasse Rasmus Bennetzen

A klasse Søren Tomdahl Dandanell

B klasse Agnes Normann Weis

B klasse Frederik Bøge Sommer

B klasse Kasper Sieverts Sand

B klasse Maja Helene Sig

B klasse Tobias Riding Clausen

C klasse Asger Rasmussen

C klasse Fie Krakau Buch

C klasse Lauge Graumann

C klasse Lucas Kaltoft Kobeissi

C klasse Mads Skouenborg

D klasse Christian Agdestein Kongstad Madsen

D klasse Frederik Ørum Hesselbjerg

E klasse Amanda Skovgaard Reinert

E klasse Jonas Siig Nielsen

E klasse Laura Høilund Holmgaard

E klasse Lærke Haldborg Thomsen

E klasse Simon Sloth Andersen

                   Simon Ørum Damgaard

 

Eltang kirke 17. maj kl. 10.30 ved sognepræst Christine Alexandersson

A klasse Mads Winther

D klasse Tilde Täubl Mathiesen