Hold og tider for konfirmation 2020

Oversigt over konfirmationer 2020
Nr. Bjert kirke og Eltang kirke

 

Enkelte navne kan være udeladt pga. fravalg om offentliggørelse.

Kontakt præstesekretær Lena Bentsen, lebe@km.dk, hvis der er spørgsmål.

 

Nr. Bjert kirke - St. Bededag den 8. maj kl. 09.30

Amalie Kjær Pedersen

Benjamin Vorgod Kelsen

Clara Tange Veien

Frederik Stærmose-Enke

Jesper Andersen

Kasper Lindby

Marcus Westergaard Asaa

Marius Hoffmann Berthelsen

Nicoline Duus

Regitze Bennike Schmidt

Simon Magnus Myrvig

Sofie Blanner Landbo

Thomas Dalgaard Bruun

Tobias Bangsgaard Stefansson

Tristan Porsgaard Stemann

Viktoria Signe Høilund

 

Nr. Bjert kirke - St. Bededag den 8. maj kl. 11.15

Anaya Noan Elene Steffensen

Anders Nikolai Sig

Andrea Frieda Ringkjøbing-Christiansen

Andreas Kok Hausgaard Frost

Andreas Roesgaard Sønniksen

Anna Have Larsen-Ledet

Anne-Kathrine Quist Kloster

Emilie Krohne Egeskov

Hjalte Aaen Thøgersen

Hugo Arenkiel

Ida Caroline Glöe Schousboe

Isabella Bjerg Arentoft Ahrenkiel

Jakob Olav Bjørn Aarflot Nilsson

Jonas Roager Dahl

Louise Anna Fogt Nørup

Mads Søndergaard Skjødt Paaske

Marcus Bergmann Pedersen

Nanna Andersen

Paula Guddat-Nielsen

Sara Elisabeth Skousen

Sofie Tavsen Lyhne Holm

 

Eltang kirke - St. Bededag den 8. maj kl. 11.15

Andreas Bro Gregersen

Anne Louise Flensburg Bloch

Asta Sibuhr Honoré

Bjørn Werther Helge Nielsen

Jakob Nederby

Mia Maja Jensen

Niels Dalgaard

Phillip Halkjær Johansen

Signe Schmidt Andersen

 

Nr. Bjert kirke - Lørdag den 9. maj kl. 09.30

Brian Beddard Andersen

Emma Sparke

Filippa Jo Ipsen

Jacob Bennedsen

Karla Kristensen

Lukas Geerthsen

Magnus Kiesbye Schmidt

Morten Mønster Christensen

Noah Bernstorff Glaring

Pelle Schaaning Steffensen

Tobias Bech Køhler

 

Nr. Bjert kirke - Lørdag den 9. maj kl. 11.15

Anders Daniel Olesen

Benjamin Plauborg Bjergaard

David Lindeborg Holst

Emil Østergaard

Emilie Lisby Enevoldsen

Frederikke Steiner Hedegaard

Freja Myrtue Fjord-Frandsen

Jonas Staub Fosnæs

Julius Stubberup

Malte From Hansen

Mathilde Ankjær Danielsen

Mikkel Stubager Knudsen

Mikkel Them Hansen

Oliver Per Grosbøl

Oscar Koppel

Sarah Kirstine Ørum Hansen

Silje Mathiasen Schultz

Sofie Brandt Benborg

Theodor Ken Simonsen

Waldemar Wienberg Lolk

William Skovdal Nørgaard

 

Nr. Bjert kirke - Søndag den 10. maj kl. 11.15

Bertha Svinth Mathiassen

Caroline Mostgaard

Emil Toft Hansen

Frederikke Taul Nissen

Johannes Rasmussen

Jonas Lindgaard Madsen

Julie Isabel Westerholm

Julie Høegholm Kann

Julie-Marie Rasmussen

Malou Værum Christiansen

Maria Sofie Amby Hancov

Mathilde Victoria Holst Østergaard

Mille Hammer Madsen

Nicoline Kornum-Svensson

Nôkkvi Mar Christiansen

Signe Stentoft Døssing

Sille Marie Kjær Andersen

Sophie Byskov Hylgaard

Thøger Graumann

 

 

 

 

Ophavsret: